Інклюзивне навчання(англ.inclusive education)— навчання дітей із особливими потребами вводячи їх до загального освітнього середовища за місцем їхнього проживання. Інклюзивне навчання розглядається як альтернатива інтернатній системі (коли дітей з особливими потребами утримують та навчають окремо від інших дітей) та навчанню вдома.

Основою концепцією інклюзивної освіти є принципи, що всі діти, незважаючи на різне культурне й соціальне походження та різні рівні навчальних можливостей, повинні мати однакові можливості у навчанні в усіх типах закладів освіти. Отже, ідеологія інклюзивної освіти спрямована на надання кожній дитині, всім відособленим і вразливим групам можливостей для результативного навчання. Інклюзивна освіта є підходом, який допомагає адаптувати освітню програму та навчальне середовище до потреб учнів, які відрізняються своїми навчальними можливостями.

Переваги інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами

• Завдяки цілеспрямованому спілкуванню з однолітками поліпшується когнітивний, моторний, мовний, соціальний та емоційний розвиток дітей.
  • Ровесники відіграють роль моделей для дітей з особливими освітніми потребами.
  • Оволодіння новими вміннями та навичками відбувається функціонально.
  • Навчання проводиться з орієнтацією на сильні якості, здібності та інтереси дітей.
  • У дітей є можливості для налагодження дружніх стосунків зі здоровими ровесниками й участі у громадському житті.

Забезпечення безперешкодного доступу до будівель, груповихприміщень закладу дошкільноїосвіти № 266

Комунальним закладом «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 266 комбінованого типу Харківської міської ради» забезпечено доступність до приміщення груп для дітей дошкільного віку, за списком навчається та виховується 292 дитини. Забезпечений, безперешкодний доступ до будівлі, групових приміщень для дітей з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення та осіб, які відносяться до мало мобільних груп населення з урахуванням їх обмежень життєдіяльності, зумовлених станом здоров’я та віком.

На території ЗДО № 266 забезпечено безпроблемне пересування на візку.

Є у наявності кнопка виклику для осіб з інвалідністю та дітей з особливими освітніми потребами.